banner

Péče o boty

Vaše boty Barker vám budou dlouho sloužit, pokud jim poskytnete potřebnou péči. Není to nic složitého, pokud jim věnujete chvíli času a budete se řídit následujícími jednoduchými pravidly:

1) Znečištěné boty vždy očistěte kartáčem, nebo vlhkým měkkým hadříkem. Po odstranění všech nečistot použijte kvalitní krém na boty v odpovídajícím odstínu (v nabídce Barker naleznete veškerou potřebnou péči, včetně elegantních cestovních sad)

2) Pokud v botách zmoknete, nebo jiným způsobem kůži namočíte, NIKDY nevystavujte boty prudkým zdrojům tepla, jako jsou radiátory, teplovodní potrubí, otevřený oheň, nebo jiné zdroje tepla. Kožené boty potřebují jemné zacházení, teplotní šok by měl za následek ztvrdnutí a popraskání kůže. Boty osušte suchou tkaninou, vycpěte novinami a při pokojové teplotě nechte přirozeně uschnout. Po úplném vyschnutí natáhněte na napínáky a věnujte jim péči v podobě ošetřením dobrým krémem na boty.

3) Chcete-li zachovat boty dlouhou dobu v perfektním stavu, používejte napínáky bot (kopyta) a při obouvání lžíci na boty. Sešlapaný opatek nemá jen vliv na degradaci krásné boty, ale hlavně se tím ničí jeho hlavní úkol – držet patu na správném místě a podporovat tím zdravou klenbu.

Semišová obuv – po uschnutí odstraňte veškeré nečistoty pomocí kartáče. Poté jim dodáte parádní vzhled pomocí tuhého kartáčku na semiš. Skvrny odstraňte pomocí speciálních rozpouštědel a následnou hladkost povrchu docílíte pomocí jemného brusného papíru.

Boty z kozinky, nebo jiné jemné kůže – vždy používejte dobrý neutrální, nebo barevně odpovídající krém na boty.

Nubuck kůži – nejlépe očistíte měkkým hadříkem namočeným v teplé, lehce mýdlové vodě.

Boty z lakové kůže – očistěte vlhkým hadříkem a poté speciálním krémem, nebo sprejem na lakovou kůži.

Barvená teletina – anilínovými barvami barvená teletina potřebuje k dosažení trvalé barevnosti a lesku ošetření kvalitním krémem s odpovídající barevností. Jedině tak dosáhnete perfektního udržitelného vzhledu špičkových telecích kůží použitých na botách Barker.