Jak o Barkery pečovat

Taky rádi odpočíváte „s nohama nahoře“? Co je prima pro chodidla, ale stěží ocení Vaše milované rámovky, které s vámi celý den držely krok. Zastavme se tedy u péče, kterou si zaslouží každý pár opravdu kvalitních bot…

Při nazouvání a vyzouvání

Lžíci na boty asi představovat nemusíme. Šetří nejen boty, ale i záda, proto je tolik oblíbeným pomocníkem. Aby Vám boty stárnuly do krásy, seznamte se s napínáky! Ty skvěle poslouží vypnutí kůže a umožní botě přirozeně vyschnout, aniž by se zkroutila. Ty cedrové navíc absorbují vlhkost a krásně voní…

Když už boty sundáte, nikdy je nevystavujte prudkým zdrojům tepla. Kožené boty potřebují jemné zacházení! Teplotní šok by měl za následek ztvrdnutí a popraskání kůže. Boty můžete osušit suchou tkaninou, v případě promoknutí vycpat novinami a nechat uschnout při pokojové teplotě.

Při krémování

Pro vyživení kůže pravidelně (cca 1 za měsíc) používejte krém na boty v odpovídajícím odstínu. Vždy krémujte perfektně očištěnou obuv. Barvená teletina potřebuje k dosažení trvalé barevnosti a lesku kvalitní krém v odpovídajícím odstínu. Jedině tak udržíte telecí kůže na Vašich Barker botách dlouhodobě v perfektním stavu. Pro zvýraznění lesku použijte vosk, který nanášejte lehce navlhčeným hadříkem.

Semišovým botám dodáte parádní vzhled pomocí tuhého kartáčku na semiš. Skvrny odstraníte pomocí speciálních rozpouštědel a následné hladkosti povrchu docílíte pomocí jemného brusného papíru. Boty z lakované kůže zase očisťujte vlhkým hadříkem a poté speciálním krémem nebo sprejem na lakovou kůži. V nabídce Barker naleznete veškerou potřebnou péči, včetně elegantních cestovních sad.

Při poškození

Veškeré opravy a renovace řešte vždy s prodejcem, který boty zašle do originální továrny. Oprava na vlastní pěst může znamenat nenávratné poškození bot.

Závěrečné doporučení zní: Boty Barker střídejte! A to bez pocitu viny. Několik párů Vám zajistí výjimečný pocit, který může trvat celý život.

Recent Posts